Yellowstraps

Yellowstraps
Warszawa
03.10.2024 / 20:00
Hydrozagadka
11 Listopada 22, Warszawa
Bilety w cenach:
89 / 109 PLN

Uwaga!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Informacja o cenach biletów:
Podane powyżej ceny biletów są cenami brutto, ale nie zawierają one opłat serwisowych naliczanych przez partnerów biletowych. Ceny biletów zawierające opłaty serwisowe znajdują się na stronach sprzedażowych partnerów biletowych / naszych partnerów biletowych.

Dziś wielu młodych artystów zdaje się uważać pojęcie gatunków muzycznych za przestarzałe, a sposób, w jaki przekraczają granice, aby wynaleźć nowe dźwięki i brzmienia, jest porywający. Typowe dla tego trendu jest granie belgijskiego  YellowStraps łączącego w swoich utworach hip-hop, jazz, R&B, downtempo beats i soul. Efekt jest zaskakująco spójny, uroczy, a czasami zmysłowy i bardzo fascynujący.  

YellowStraps początkowo byli duetem braci, Yvana (wokal) i Albana (gitara) Murenzi. Urodzili się w Rwandzie, dorastali w Ugandzie, a następnie przenieśli się do Belgii, konkretnie na przedmieścia Brukseli. Karierę muzyczną rozpoczęli się od samodzielnego tworzenia muzyki, zanim spotkali belgijskiego producenta Le Motel. Ich współpracę można usłyszeć po raz pierwszy w albumie „Mellow”, wydanym w 2015 roku. 

Od tego czasu YellowStraps byli zajęci graniem na głównych europejskich festiwalach (w tym The Great Escape, Eurosonic, Dour i Trans Musicales) oraz pracowali nad nowym materiałem (w tym nad EP-ką „Blame” w 2018 roku). W 2019 roku bracia Murenzi zagrali sesję Colors, prezentując utwór „Rose”, który pojawił się na ich EP-ce „Goldress” na początku 2020 roku. Potem nadszedł Covid-19, wstrzymując ich projekty. 

Pełni energii i wyobraźni, Alban i Yvan odbili się: uruchomili projekt Yellockdown, tworząc co tydzień nowy utwór z różnymi artystami, a następnie wydali album złożony z tych piosenek. W międzyczasie doszło do odłączenia się Albana i losy zespołu pozostały w rękach Yvana.  

W ubiegłym roku zaprezentował on album „tentacle”, wypełniony doskonale przyjętymi współpracami m.in. z Blu, Swing i Sofiane Pamart, a singlowe „Slowdown (girl what’s up)” z jesieni ubiegłego roku cieszy się milionową popularnością w serwisach streamingowych.