NEXT FEST MUSIC SHOWCASE & CONFERENCE

Poznań
18 - 20.04.2024

NEXT FEST Music Showcase & Conference w Poznaniu to trzydniowe wydarzenie muzyczne, z programem spadkobiercy i jednocześnie następcy festiwalu Spring Break. Wydarzenie organizowane jest z Fundacją Trzy Sztuki i finansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania. Pierwsza edycja odbyła się w 2023 roku i zyskała przychylność publiczności i branży. 

NEXT FEST to kilkanaście klubów, sceny plenerowe, koncerty, panele dyskusyjne, wydarzenia towarzyszące, warsztaty – wiosną Poznań staje się muzyczną stolicą Polski – tyglem łączącym muzykę i ludzi, emocje i wiedzę, wrażenia i doświadczenia. Tutaj krzyżują się drogi publiczności i delegatów – artystów, artystek, managerów, dziennikarzy, przedstawicieli wytwórni czy instytucji kultury – tysięcy ludzi kochających muzykę. To oni są fundamentem NEXT FEST i tworzą to wydarzenie. 

Po sukcesie premierowej edycji stało się jasne, że Poznań tęsknił za wiosennym powiewem muzycznej świeżości, a krajowa branża muzyczna przypomniała sobie, jak brzmią dźwięki doskonale wyselekcjonowanej muzyki debiutantów zmieszane z brzmieniami sprawdzonych marek.  

JAZZ AROUND FESTIVAL

Warszawa
28 - 29.06.2024

Jazz Around Festival to niezwykłe święto, gdzie króluje funk, groove, soul i szeroko pojęty jazz. To muzyczne spotkania – młodości z tradycją, kultowej twórczości z odważnym brzmieniem i nowatorskości z awangardą. Festiwal z założenia odbywa się w formule around co oznacza, że jest w ruchu. Każda edycja może odbyć się w innym miejscu kraju.

Międzynarodowe bookingi i nowatorskie podejście do programowania line-upu festiwalu, tworzą unikatowe na skale kraju wydarzenie jazzowe, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Wydarzenie inspirowane legendarnymi Montreux Jazz Festival i North Sea Jazz Festival, otworzyło nowy rozdział na polskiej scenie muzycznej i śmiało wkroczyło na mapę europejskich festiwali jazzowych. 

SANTANDER LETNIE BRZMIENIA

Katowice   |   Kraków   |   Łódź   |   Poznań   |   Warszawa   |   Wrocław
05.07 - 31.08.2024

Letnie Brzmienia zrodziły się z potrzeby bycia razem i doświadczania wspólnie muzyki w czasie pandemii COVID-19 w 2020 roku. Początkowo była to seria koncertów w największych polskich miastach, która odbywała się w wakacje na plenerowych scenach. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami przez 3 lata Letnie Brzmienia aktywizowały miejską przestrzeń. 

W 2023 roku letnia trasa zmieniła formułę z pojedynczych koncertów w festiwalowy klimat i serię weekendowych koncertów. Pozytywne wibracje Letnich Brzmień od 2023 roku wspiera Santander Bank Polska jako sponsor tytularny wydarzenia i główny współorganizator festiwalu. 

Od 2 lat Santander Letnie Brzmienia tworzą muzyczny, autorski projekt kolektywu BABIE LATO, który pokazuje, jak bardzo różnorodną energię mogą mieć kobiety. Każda odsłona projektu łączy się z premierą wspólnego utworu, który jest hymnem BABIEGO LATA. Autorskim piosenkom towarzyszy zawsze premiera teledysku. 

JAROCIN FESTIWAL

Jarocin
18 - 21.07.2024

Festiwal w Jarocinie swoją historią sięga lat 70. XX w.  Dla muzyków te koncerty mają szczególne, a czasem nawet bardzo symboliczne znaczenie. To tutaj, na najstarszym festiwalu rockowym w kraju, narodziła się historia wielu z nich, dlatego w programie wydarzenia nie brakuje jubileuszy, a w koncertowych setlistach gości specjalnych i niespodzianek.  

Artyści i artystki z kręgu polskiego rocka, punk rocka i muzyki alternatywnej wspólnie z wielopokoleniową publicznością, od dekad spotykają się w wielkopolskiej miejscowości, by razem tworzyć kolejną edycję legendarnego święta muzyki gitarowej. Jarocin Festiwal to najlepsza polska muzyka, niepowtarzalna atmosfera i wreszcie kultowe miejsce, w którym pierwsze kroki nierzadko stawiają legendy. 

 

SALT WAVE BY PORSCHE

Jastarnia
02 - 03.08.2024

Kilkanaście koncertów polskich oraz zagranicznych artystów nad brzegiem morza, dwa dni pełne muzyki i wydarzeń towarzyszących. Taki jest Salt Wave Festival, festiwal goszczący od 2019 roku w Jastarni. To wydarzenie butikowe powstałe z myślą o tych, którzy cenią sobie niespieszny i kameralny klimat. Na festiwalowej mapie wyróżnia go urokliwy teren – otoczenie morza, pachnących lasów i piaszczystych plaż. Miejsce unikatowe pod wieloma względami.  

W nadmorskiej aurze dwa festiwalowe dni tętnią energią, temperatura emocji jest zawsze wysoka, a w powietrzu unosi się atmosfera niezapomnianych muzycznych wakacji. Wydarzenie spotyka się z ogromnym entuzjazmem artystów, uczestników oraz mediów, którzy doceniają bliskość zatoki, zapierające dech w piersiach zachody słońca i ekscytujące DJ sety. Na czas festiwalu w morzu staje rozświetlony 12-metrowy neon z napisem Salt Wave, którego blask idealnie komponuje się z zachodami słońca. 

SOUNDS OF FREEDOM

Jarocin
24.08.2024 / 16:00

W ostatni weekend sierpnia Jarocin tradycyjnie przeistoczy się w stolicę muzyki klubowej. Ogromna scena, oszałamiające efekty pirotechniczne, potężne nagłośnienie i przede wszystkim doskonały muzyczny klimat – to wszystko będzie czekało na spragnioną zabawy publiczność przy Maratońskiej w Jarocinie.

Sounds of Freedom to festiwal, którego nazwa tłumacząc na język polski oznacza „dźwięki wolności”. Rokrocznie siłę tych słów potwierdzają tłumnie przybyli uczestnicy, głodni tańca i dobrej zabawy. Impreza z muzyką klubową została świetnie przyjęta nie tylko przez mieszkańców i mieszkanki Jarocina, ale też publiczność zjeżdżającą z całej Polski.

Organizatorzy obiecują, że tegoroczna edycja będzie jeszcze świeższa. W lineupie znajdziemy największe światowe nazwiska i polskich weteranów muzyki klubowej. Wspólnie otworzymy nowy rozdział w festiwalowej historii wprowadzając Sound Of Freedom na jeszcze wyższy poziom.

ENEA EDISON FESTIVAL

Baranowo
04 - 05.07.2025

Muzyka, bliskość natury i odpoczynek od zgiełku miasta to słowa najtrafniej opisujące Enea Edison Festival, dwudniowe wydarzenie w podpoznańskim Baranowie, którego historia sięga 2018. Na przestrzeni lat festiwal ewaluował – początkowo na terenie Best Western Hotel Edison znajdowała się jedna scena, ale szybko okazało się, że dobra muzyka potrzebuje dodatkowej przestrzeni. Tak narodził się pomysł stworzenia Forest Stage, sceny ukrytej w cieniu drzew. 

Na dwóch scenach w podpoznańskim Baranowie grają legendy polskiej muzyki oraz autorzy i autorki przebojów ostatnich miesięcy. Od pierwszej edycji festiwal gościł takie gwiazdy, jak Voo Voo, Anita Lipnicka, Mrozu, Daria Zawiałow, Vito Bambino, Ralph Kaminski, Zalewski, Kwiat Jabłoni, Kortez czy Artur Rojek oraz artystów zagranicznych – The Cool Quest, Mörk i Mongooz And The Magnet.

BITTERSWEET Festival

Poznań
14 - 16.08.2025

BITTERSWEET Festival odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia 2025 roku w zielonym sercu Poznania. Na terenie Parku Cytadela staną sceny, na których zagrają zagraniczni headlinerzy i rodzime gwiazdy – zapewniając mieszankę muzycznych smaków i emocji. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Eventim.  

BITTERSWEET Festival będzie impulsem dla wspólnoty, inspiracją i odpowiedzią na potrzebę bliskich, autentycznych doświadczeń. Bogactwo przeżyć zagwarantują liczne strefy, program artystyczno-warsztatowy, akcje społeczne, zaangażowanie partnerów, a także sama lokalizacja miasteczka festiwalowego – na terenie największego poznańskiego parku.  

Good Taste Production podkreśla swój poznański rodowód i zapowiada, że BITTERSWEET Festival to spełnienie ich marzenia o organizacji letniego festiwalu o takiej skali „u siebie”.