sanah + HLA4transplant

12 godzin Serce Mazur 2024
Mrągowo
10.08.2024 / 19:00
Amfiteatr
Jaszczurcza Góra 10, Mrągowo
Bilety w cenach:
Strefa A: 229 PLN Strefa B: 189 PLN Strefa C: 149 PLN

Uwaga!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Informacja o cenach biletów:
Podane powyżej ceny biletów są cenami brutto, ale nie zawierają one opłat serwisowych naliczanych przez partnerów biletowych. Ceny biletów zawierające opłaty serwisowe znajdują się na stronach sprzedażowych partnerów biletowych / naszych partnerów biletowych.

Już 10 sierpnia w Mrągowie odbędzie się festiwal 12 Godzin Serce Mazur, jedyny festiwal muzyczny na świecie poświęcony w całości idei transplantacji. Gwiazdą wydarzenia będzie najpopularniejsza artystka polskiej sceny muzycznej – sanah. Obok niej na scenie wystąpi również zespół pop-rockowy HLA 4 Transplant.  

Festiwal 12 Godzin Serce Mazur to wydarzenie, które od pięciu lat promuje dawstwo narządów i prowadzi zbiórkę środków na sprzęt ratujący życie. Przy wsparciu gwiazd polskiej sceny muzycznej rozmawiamy o największym darze życia, który jest esencją transplantacji. Do tej pory na festiwalu wystąpili m.in. Ania Dąbrowska, Ira, Cleo, Margaret.

W tym roku na festiwalowej scenie zagra najpopularniejsza artystka polskiej sceny muzycznej – sanah! Autorka takich hitów jak „Szampan”, „Melodia” czy „Ale jazz”, przyciąga tłumy swoimi niepowtarzalnymi tekstami, łączącymi młodzieżowy slang z poezją oraz chwytliwymi, przebojowymi melodiami. W czerwcu tego roku artystka wydała piąty studyjny album „Kaprysy”. Jak co roku, na festiwalu wystąpi także HLA 4 Transplant. To energetyczny pop-rockowy zespół, który swoją nazwą nawiązuje do unikalnego kodu transplantacyjnego – Human Leucocyte Antygen. Grupa jest zbrojnym ramieniem Fundacji Dla Transplantacji i promuje ideę transplantacji poprzez muzykę, sztukę i performance. W programie festiwalu również pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu ratownictwa medycznego. 

Festiwal 12 Godzin Serce Mazur to nie tylko doskonała muzyka, ale także okazja do szerzenia wiedzy o pierwszej pomocy oraz zbiórki środków na sprzęt ratujący życie. Dochód z festiwalu będzie przeznaczony na zakup sprzętu OCS Heart Transmedics i jego obsługę. Obecnie jest to jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu „wciąż bijącego” serca. Festiwal wspiera także Eventim, który przy okazji tego wydarzenia zrezygnował z pobierania prowizji od zakupu biletów. 

Organizatorem festiwalu są: Fundacja Dla Transplantacji „zostaw serce na ziemi”, Miasto Mrągowo. Producent wykonawczy: Good Taste Production. Partnerzy: Magic Records, Mrągowskie Centrum Kultury. Patronat: Ministerstwo Zdrowia, Poltransplant, Klinika Dr Kuśmierczyk, Warszawski Uniwersytet Medyczny, UCK WUM, Miasto Giżycko, Miasto Mikołajki, Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie, Serce na Banacha.