Jack Savoretti

Jack Savoretti
Warszawa
22.04.2024 / 20:00
Niebo
Nowy Świat 21, Warszawa

Uwaga!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Informacja o cenach biletów:
Podane powyżej ceny biletów są cenami brutto, ale nie zawierają one opłat serwisowych naliczanych przez partnerów biletowych. Ceny biletów zawierające opłaty serwisowe znajdują się na stronach sprzedażowych partnerów biletowych / naszych partnerów biletowych.

Jack Savoretti wraca do Polski na koncert w warszawskim klubie Niebo. Doskonale znany w Polsce wokalista i gitarzysta zagra 22 kwietnia.

Jack Savoretti, Brytyjczyk o włoskich korzeniach, od lat konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku muzycznym. Na rynku fonograficznym artysta jest obecny już 16 lat, ale to w 2015 roku jego popularność eksplodowała. Za sprawą albumu „Written In Scars” muzyka Savorettiego szturmem wdarła się na listy przebojów, a on sam zyskał międzynarodową popularność, za którą poszło uznanie krytyków. Wydanym w 2019 roku albumem „Singing to Strangers” jedynie przypieczętował swoją pozycje pokazując, że można łączyć zamiłowanie do muzyki z lat 60. i 70. z współczesną elektroniką, akustyczne dźwięki gitar i fortepian z tanecznymi melodiami, tworząc popowe kompozycje niepozbawione rockowego charakteru. W 2021 roku artysta wydał album „Europiana”, a 20 maja 2022 roku ukazała się „Europiana Encore”.

O jego renomie jako wokalisty i twórcy tekstów doskonale świadczą liczne współpracace z wybitnymi artystami i artystkami, takimi jak Bob Dylan, Kylie Minogue, Shania Twain czy Nile Rodgers. Jack Savoretti ma niewątpliwy talent do przekazywania swoich muzycznych korzeni, które są w równym stopniu przesiąknięte kalifornijskimi songwriterami z lat 60. i 70., jak i europejskimi bardami takimi jak Charles Azanvour i Lucio Battisti.

Artysta kończy pracę nad 8. albumem, a w 2024 roku wyruszy w trasę po Wielkiej Brytanii i Europie.

Harmonogram koncertu: 
22 kwietnia 2024, godz. 20:00 – Niebo, Warszawa

Organizatorem koncertu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Regulamin imprezy jest dostępny na www.goodtaste.pl/regulaminy-wydarzen