Edyta Bartosiewicz

„Sen” – 30 lat
Warszawa
06.10.2024 / 19:00
Filharmonia Narodowa
ul. Jasna 5, Warszawa
Bilety w cenach:
199 zł, 289 zł, 339 zł, 399 zł

Uwaga!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Informacja o cenach biletów:
Podane powyżej ceny biletów są cenami brutto, ale nie zawierają one opłat serwisowych naliczanych przez partnerów biletowych. Ceny biletów zawierające opłaty serwisowe znajdują się na stronach sprzedażowych partnerów biletowych / naszych partnerów biletowych.

Edyta Bartosiewicz wyrusza w wyjątkową jubileuszową trasę koncertową! Artystka zaprasza do najpiękniejszych sal koncertowych i filharmonii w kraju, gdzie w towarzystwie orkiestry symfonicznej zabrzmią utwory z albumu „Sen”. Płyta obchodzi swoje 30-te urodziny, a Edyta Bartosiewicz uświetni to serią jesienno-zimowych koncertów w Warszawie, Szczecinie, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Krakowie, Łodzi i Katowicach.  

Album „Sen” to druga po „Love” solowa płyta Edyty Bartosiewicz. Wydany we wrześniu 1994 roku album okazał się przełomowym w karierze artystki – pierwsza próba pisania w języku ojczystym okazała się niezwykle udana. Piosenki takie jak „Koziorożec”, „Tatuaż”, „Urodziny” czy tytułowy „Sen” na stałe weszły do kanonu polskiej popkultury. W nagraniach wzięli udział: Michał Grymuza (gitara), Radosław Zagajewski (bas), Krzysztof Palczewski (instr. klawiszowe) oraz Krzysztof Poliński (bębny). Realizacją zajął się Leszek Kamiński. Płyta odniosła ogromny sukces, sprzedała się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy i pokryła wielokrotną platyną. Została nagrodzona Fryderykiem za Najlepszy Album Rockowy podczas pierwszej edycji tych wyróżnień w 1995 roku.  Edycie Bartosiewicz przyznano wtedy także tytuł Najlepszej Wokalistki. 

Kompozycje z albumu wybrzmią w nowych, niecodziennych aranżacjach podczas zaczynającej się w październiku trasy koncertowej. Na scenach w dziewięciu miastach w Polsce Edycie Bartosiewicz będzie towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod batutą Daniela Nosewicza, kompozytora i aranżera, laureata Nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku Jazz 2022.  

Dodatkowo dla uczczenia tego wspaniałego jubileuszu w końcu po 30 latach zremasterowany materiał z płyty doczeka się wydania na winylu!

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka,  kompozytorka i producentka nagrań. Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem „The Big Beat”. Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta „Love”. W latach 90-tych Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne „Dziecko”. Artystka sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, kilka Fryderyków za najlepsze płyty rockowe, w tym wydany w 2020 roku album „Ten Moment”. 

Harmonogram koncertów: 

6.10.2024 – Warszawa, Filharmonia Narodowa  

20.10.2024 – Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza  

4.11.2024 – Gdynia, Teatry Muzyczny  

15.11.2024 – Poznań, Sala Ziemi Poznań Congress Center  

14.12.2024 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki  

16.12.2024 – Białystok, OiFP  

24.01.2025 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre  

6.02.2025 – Łódź, Teatr Muzyczny   

18.02.2025 – Katowice, NOSPR  

Organizatorem trasy jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production, JG Music i EBA Records.

Regulamin wydarzenia: www.goodtaste.pl/regulamin.