Nosowska i Król łączą się w wyjątkowy duet! Na jesień tego roku zapowiadają wspólny album i trasę!

Trasa Jenin-Piaseczno zagości w kilku największych miastach Polski i odbędzie się w najlepszych, zasiadanych salach muzyczno-teatralnych. Wszystko po to, aby słuchacze w komfortowych warunkach mogli skupić się na warstwie tekstowej oraz muzycznej nowego albumu „Kasia i Błażej”, którego premiera zaplanowana jest na wrzesień. Podczas trasy Jenin-Piaseczno artystom towarzyszyć będzie zespół, złożony z wybitnych instrumentalistów oraz wyjątkowa, zaskakująca oprawa scenograficzna. Audio-wizualna uczta gwarantowana!

Katarzyna Nosowska to wokalistka, tekściarka, pisarka oraz jedna z najbardziej wyrazistych osobowości i artystek w kraju. Błażej Król – muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów. Wciąż udowadnia, że jest jedną z najjaśniejszych postaci na scenie alternatywnej. Na wspólnym koncie mają już świetną współpracę z 2023 roku pt. „MĘSKIE GRANIE PRZESTAWIA: NOSOWSKA – KRÓL”, gdzie podczas letniej trasy wykonywali m.in. cover Nirvany „Smells Like Teen Spirit” czy „Szklanki” Young Leosi. Następnie, jesienią 2023 wydali utwór „Neodym”. Teraz, efektem pięknej przyjaźni tej dwójki artystów, jest album pt. „Kasia i Błażej”, który ukaże się we wrześniu. Pierwszą zapowiedź stanowi singiel „Można”. 

Katarzyna Nosowska: 

Błażej pilnie strzeże tego, co w nim wrażliwe i ufne. Najbliżej tej strefy można się dostać chyba właśnie wspólnie tworząc. To moja ukochana płyta, nigdy nie pracowało mi się szybciej i bez wysiłku. Czasem myślę, że mi się to wszystko przyśniło, a może jednak nie – bo płyta przecież jest. 

Błażej Król: 

Nawet nie wiem kiedy Jenin zaczął sąsiadować z Piasecznem. Odległość 440 kilometrów pokonywana z prędkością „kciuków”.  

Ja to jestem raczej zamknięty – delikatnie pisząc, ale dzięki spotkaniu z Kasią i tym piosenkom, pęknięcie na skorupie znacznie się powiększyło. Dzięki tym naszym „małym wielkim” rozmowom na wszystkich częstotliwościach powstała ONA – nasza płyta. Dziękuję.  

Harmonogram trasy: 

03.11.2024 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki 

05.11.2024 – Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka 

13.11.2024 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre  

24.11.2024 – Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza 

01.12.2024 – Poznań, Sala Ziemi Poznań Congress Center 

11.12.2024 – Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 

16.12.2024 – Warszawa, Teatr Muzyczny Roma  

 

Organizatorem trasy jest Good Taste Production, partnerem trasy Eventim. 

Regulamin imprezy: www.goodtaste.pl/regulamin