Wirtuoz gitary basowej MonoNeon wystąpi w Polsce już w grudniu! Dywane Thomas Jr., znany również jako MonoNeon, jest amerykańskim basistą i muzykiem eksperymentalnym z Memphis w Tenessee. Artysta znany m.in. z występów z Princem zagra w Warszawie i Katowicach. 

Niewielu muzyków może pochwalić się współpracą z legendarnym twórcą „Purple Rain”, lecz jednym z nich jest MonoNeon. Zdobywca nagrody Grammy jako współtwórca albumu „King’s Disease” Nasa został okrzyknięty przez Fleę z Red Hot Chilli Peppers najlepszym basistą na świecie. Polscy fani będą mogli przekonać się o tym na żywo już 8 i 10 grudnia.  

MonoNeon zbudował szerokie grono fanów na całym globie dzięki dużej aktywności w portalach społecznościowych, którą przeplata występami na największych jazzowych festiwalach oraz tworzeniem kolejnych albumów. W opublikowanym w 2022 roku wydawnictwie „Put on Earth for You”, w niespotykany sposób łączy funk z soulem i psychodelią, przez co jeszcze mocniej uwydatnia swoją wirtuozerię wraz z absolutnym mistrzostwem mieszania tych gatunków. W listopadzie 2022 roku Fender wydał kolekcję MonoNeon Collection, która zawierała model MonoNeon Jazz Bass V Signature. Mimo młodego wieku artysta ma na koncie kilkanaście albumów zarówno w kolaboracjach, jak i solowo.

 

HARMONOGRAM:  

8.12 – Katowice / JazzClub Hipnoza  

10.12 – Warszawa / Klub Hybrydy  

Regulamin wydarzenia: www.goodtaste.pl/regulamin.