Dwukrotny zdobywca nagrody Grammy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów gatunku modern jazz i soul ponownie we Wrocławiu! Gregory Porter wystąpi 16 lipca 2024 roku w Narodowym Forum Muzyki, dokąd powraca po niezapomnianym koncercie z 2022 roku.

Na przestrzeni lat Gregory Porter zgromadził w Polsce wierną grupę fanów, która docenia elegancki jazz czerpiący z tradycji, ale ceni też jego nowoczesną formę. Muzyk regularnie koncertuje w naszym kraju, obecnie promując wydany w 2021 roku album „Still Rising – The Collection”, na który trafiły premierowe kompozycje, nowe aranżacje i dziewięć jego najpopularniejszych nagrań. Wśród nich mające milionowe odsłony w serwisach streamingowych „Hey Laura”, „Liquid Spirit”, „L-O-V-E” czy „Revival”.

Gregory Porter urodził się w Kalifornii. Pierwszy studyjny album wydał w 2010 roku i już wtedy krytycy uznali go za głos, którego brakowało na jazzowej scenie. Z każdą kolejną płytą udowadniał, że była to trafna ocena, a wydany w 2013 roku album „Liquid Spirit” przyniósł mu międzynarodową rozpoznawalność i nagrodę Grammy w kategorii Best Jazz Vocal Album, ugruntowując pozycję artysty na światowych scenach.

Harmonogram koncertu: 

16 lipca 2024 r., wtorek, godz. 20.00 – NFM, Wrocław

Organizatorem koncertu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Regulamin imprezy jest dostępny na www.goodtaste.pl/regulamin.