Edyta Bartosiewicz zaprasza na jubileuszową trasę koncertową – 30-lecie albumu „Sen” z orkiestrą symfoniczną!

Edyta Bartosiewicz wyrusza w wyjątkową, jubileuszową trasę! Artystka zaprasza do najpiękniejszych sal koncertowych i filharmonii w kraju, gdzie w towarzystwie orkiestry symfonicznej zabrzmią utwory z albumu „Sen”. Płyta obchodzi swoje 30-te urodziny, a Edyta Bartosiewicz uświetni to serią jesienno-zimowych koncertów w Warszawie, Szczecinie, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Krakowie, Łodzi i Katowicach. Bilety trafią do sprzedaży we wtorek, 25 czerwca o godz. 15.00 za pośrednictwem www.eventim.pl/goodtaste.  

 „Sen” to drugi po „Love” solowy album Edyty Bartosiewicz. Wydany we wrześniu 1994 roku okazał się przełomowym w karierze artystki. Piosenki takie, jak „Koziorożec”, „Tatuaż”, „Urodziny” czy tytułowy „Sen” na stałe weszły do kanonu polskiej popkultury. W nagraniach wzięli udział: Michał Grymuza (gitara), Radosław Zagajewski (bas), Krzysztof Palczewski (instr. klawiszowe) oraz Krzysztof Poliński (bębny). Dźwięk realizował Leszek Kamiński. Płyta odniosła ogromny sukces, sprzedała się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy i pokryła wielokrotną platyną. Została nagrodzona Fryderykiem za Najlepszy Album Rockowy podczas pierwszej edycji tych wyróżnień w 1995 roku.  Edycie Bartosiewicz przyznano wtedy także tytuł Najlepszej Wokalistki.   

Kompozycje z albumu wybrzmią w nowych, niecodziennych aranżacjach podczas rozpoczynającej się w październiku trasy koncertowej. Na scenach w dziewięciu miastach w Polsce Edycie Bartosiewicz będzie towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod batutą Daniela Nosewicza, kompozytora i aranżera, laureata Nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku Jazz 2022.  

Dodatkowo dla uczczenia tego wspaniałego jubileuszu w końcu po 30 latach zremasterowany materiał z płyty doczeka się wydania na winylu! 

Pełną listę koncertów trasy Edyta Bartosiewicz Sen -30 lat’ ,zaplanowanych na jesień i zimę 2024/2025 roku, można znaleźć na stronie www.goodtaste.pl/koncerty.   

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka,  kompozytorka i producentka nagrań. Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem „The Big Beat”. Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta „Love”. W latach 90-tych Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne „Dziecko”. Artystka sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków za najlepsze płyty rockowe, w tym wydany w 2020 roku album „Ten Moment”.  

Harmonogram koncertów: 

06.10.2024 – Warszawa, Filharmonia Narodowa  

20.10.2024 – Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza  

04.11.2024 – Gdynia, Teatry Muzyczny  

15.11.2024 – Poznań, Sala Ziemi Poznań Congress Center  

14.12.2024 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki  

16.12.2024 – Białystok, OiFP  

24.01.2025 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre  

06.02.2025 – Łódź, Teatr Muzyczny   

18.02.2025 – Katowice, NOSPR  

Organizatorem trasy jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production, JG Music i EBA Records. Regulamin wydarzenia: www.goodtaste.pl/regulamin.