Poznańska agencja Good Taste Production ogłasza nową markę festiwalu. W sierpniu 2025 roku do Parku Cytadela w Poznaniu powróci muzyka, a miasto zyska letni festiwal, jakiego w regionie jeszcze nie było. BITTERSWEET Festival – z międzynarodowym line-upem, spektakularnym miasteczkiem festiwalowym, bogactwem doświadczeń – ma ambicję, aby przywrócić wakacjom muzyczną ekscytację. Choć przed nami słodko-gorzkie wyczekiwanie, to organizatorzy zapewniają, że lato 2025 będzie pobudzające.   

W minionym roku muzyczne lato w Polsce straciło na smaku i intensywności. Czują to wszyscy, dla których FEST Festival w Chorzowie był oczywistym punktem w kalendarzu. Krajowa scena potrzebuje większej różnorodności wśród festiwalowych formatów, a zachodnia Polska – wydarzenia muzycznego o dużej skali, które stanie się jej międzynarodową wizytówką. Z tymi wyzwaniami postanowiła zmierzyć się poznańska agencja koncertowa Good Taste Production, która od 10 lat tworzy muzyczną scenę w Polsce, ogłaszając powstanie nowej marki festiwalu. 

Wait a bit. It’s worth it! 

BITTERSWEET Festival odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia 2025 roku w zielonym sercu Poznania. Na terenie Parku Cytadela staną sceny, na których zagrają zagraniczni headlinerzy i rodzime gwiazdy – zapewniając mieszankę muzycznych smaków i emocji. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Eventim.  

BITTERSWEET Festival będzie impulsem dla wspólnoty, inspiracją i odpowiedzią na potrzebę bliskich, autentycznych doświadczeń. Bogactwo przeżyć zagwarantują liczne strefy, program artystyczno-warsztatowy, akcje społeczne, zaangażowanie partnerów, a także sama lokalizacja miasteczka festiwalowego – na terenie największego poznańskiego parku.  

Słodko-gorzki smak lata 

Good Taste Production podkreśla swój poznański rodowód i zapowiada, że BITTERSWEET Festival to spełnienie ich marzenia o organizacji letniego festiwalu o takiej skali „u siebie”.  

Nasze myśli długo krążyły wokół stworzenia międzynarodowego festiwalu na taką skalę. Dziś mamy doświadczenie, aby zrealizować to marzenie i stworzyć wyczekiwaną, letnią imprezę w Poznaniu, która przeniknie do tkanki miasta. Wiemy, że festiwal, to nie tylko muzyka. To przede wszystkim ludzie i emocje, ich doświadczenia i przeżycia, doznania i sentymenty, słodko-gorzkie rozstania i powroty. BITTERSWEET Festival ma pobudzać zmysły i tworzyć wspomnienia. A w perspektywie czasu stać się stałym punktem na festiwalowej mapie Polski – zapowiadają organizatorzy z Good Taste Production.