Koncerty

Koncerty Zobacz więcej

Enrique Iglesias – Live in Concert – ZMIANA DATY!

Atlas Arena, Bandurskiego 7, Łódź

BirdPen – All Function One Tour

Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

BirdPen – All Function One Tour

Klub 2progi, ul. Niepodległości 36, Poznań

Letnie Brzmienia w Parku Starego Browaru, Poznań: Sobel

Park Starego Browaru

John Legend – Bigger Love Tour 2022 – ODWOŁANY!

TAURON Arena, Stanisława Lema 7, Kraków

Letnie Brzmienia w Parku Starego Browaru, Poznań: Tymek

Park Starego Browaru

Two Steps From Hell Live

Kraków, TAURON Arena Kraków
v113

Nathan Evans

2progi, Al. Niepodległości 36, Poznań Zobacz na Facebooku

Bilety w cenach: 49 zł (I pula), 59 zł (II pula).

Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste i www.ebilet.pl.

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.  

Morskie szanty listonosza z Airdrie zdobywają miliony wyświetleń na TikTok – tak w skrócie można opisać tę niewiarygodną historię, która przerodziła się w oszałamiającą karierę. Nathan Evans, czyli twórca bijącego rekordy wyświetleń nagrania „Wellerman” już 8 maja wystąpi w poznańskim klubie 2progi.

Jeszcze pół roku temu pochodzący ze Szkocji 26-latek pracował jako listonosz w Glasgow. Dziś jest multiplatynowym artystą oraz autorem najlepiej sprzedającego się singla brytyjskiego artysty na świecie (2021 r.). Uwagę fanów przykuł mistrzowską harmonią w opublikowanym na TikToku nagraniu tradycyjnej szantowej pieśni.

Utwór „Wellerman” zremiksowany przez DJ-a i producenta 220 KID oraz duet Billen Ted, szybko stał się debiutanckim singlem Nathana Evansa, a sam artysta został natychmiast okrzyknięty międzynarodową sensacją, zdobywając szczyty list przebojów w dziesięciu krajach i jednocześnie osiągając pół miliarda streamów. Muzyk natychmiast został dostrzeżony przez liczne media. I tak np. magazyn Rolling Stone napisał, że Evans wręcz „poszybował w stratosferę”. Szantowe zainteresowania młodego twórcy wykraczają poza muzykę – a to dlatego, że Nathan jest również twórcą popularnej książki pt. „The Book of Sea Shanties”.

Wszystko zaczęło się w grudniu 2020 r. Dosłownie 48 godzin po publikacji, nagranie szantowego hitu „Wellerman” odbiło się ogromnym echem – od Berlina po Brisbane przez Kapsztad i Kopenhagę. Łącznie filmik na TikToku odtworzyło ponad 5.5 miliona widzów. W internecie szybko narodził się nowy ruch szant zatytułowany po prostu #ShantyTok, a filmy oznaczone tagiem #seashanty zyskały już ponad 74 miliony wyświetleń. Ponadto teledysk na platformie YouTube dotychczas wyświetlono blisko 100 milionów razy.

Artysta szturmem zdobył serca publiczności, co zaowocowało m.in. licznymi występami w popularnych amerykańskich programach, w tym m.in. Good Morning America, Saturday Night Live czy The Kelly Clarkson Show. – „Całe lata zajęło mi, bym poczuł, że mogę robić własną muzykę i występować przed publicznością” – przyznaje Evans. – „Teraz już wiem, że to nie była prawda. Pamiętajcie, że w każdej chwili możecie zacząć spełniać swoje marzenia” – dodaje artysta.

Tym samym Nathan kolejny raz potwierdził tezę, że media społecznościowe dają artystom ogromną moc. Pojedynczy viral sprawił, że muzyk otrzymał jedyną w swoim rodzaju szansę. Dzięki latom pracy i przygotowań, teraz zamienia morze w przestworza – bo to chyba najlepsza metafora rozwoju jego muzycznej kariery.

Nathan Evans, „Wellerman” – youtube.com/watch?v=qP-7GNoDJ5c.

Regulamin wydarzenia: www.goodtaste.pl/regulamin.

Dla mediów
Pobierz PRESSPACK