Koncerty

Koncerty Zobacz więcej

Enea Edison Festival w Twoim samochodzie - cykl koncertów drive-in: Artur Rojek

Parking E Stadionu Poznań, ul. Bułgarska 17, Poznań

Letnie Brzmienia w Parku Starego Browaru: Sorry Boys

Park Starego Browaru / wejście od strony skrzyżowania ulic Ratajczaka i Ogrodowej

Letnie Brzmienia w Parku Starego Browaru: LemON

Park Starego Browaru / wejście od strony skrzyżowania ulic Ratajczaka i Ogrodowej

Enea Edison Festival w Twoim samochodzie - cykl koncertów drive-in: sanah

Parking E Stadionu Poznań, ul. Bułgarska 17, Poznań

Ania Dąbrowska

Opera Leśna, ul. Stanisława Moniuszki 12, Sopot

Letnie Brzmienia w Parku Starego Browaru: Bitamina

Park Starego Browaru / wejście od strony skrzyżowania ulic Ratajczaka i Ogrodowej

sanah

Opera Leśna, ul. Stanisława Moniuszki 12, Sopot
v113

Edison Festival - Taste The Music

Baranowo, Hotel Edison Zobacz na Facebooku

Bilety w cenach: I pula - early bird tickets - dostępne do 17.03.2019 lub do wyczerpania puli biletów: Bilet jednodniowy - 69 zł; Karnet dwudniowy -109 zł ; II pula - regular tickets - dostępne do 7.07.2019 lub do wyczerpania puli biletów: Bilet jednodniowy - 89 zł; Karnet dwudniowy - 139 zł; III pula - final call - dostępne do 21.07.2019 lub do wyczerpania puli biletów: Bilet jednodniowy - 99 zł; Karnet dwudniowy: 159 zł.

Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.plwww.bilety24.pl, www.abilet.pl, www.biletomat.pl, w Hotelu Edison i GOK Sezam oraz sklepach sieci Empik i Media Markt – sprzedaż biletów rozpocznie się 20.02 o godz. 12:00.

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

*****

Druga edycja Edison Festival - Taste The Music 2019 rozpoczyna się już w najbliższą sobotę! Poniżej znajdziecie pakiet informacji organizacyjnych:

WEJŚCIE: Bilety na wydarzenie można będzie kupić jeszcze przy wejściu na teren festiwalu (już od godziny 14:00). W sprzedaży cały czas dostępne są zarówno karnety, jak i bilety jednodniowe. Wejście na teren imprezy obowiązuje od ulicy Wypoczynkowej, gdzie następuje wymiana biletu na opaskę. Otwarcie bram nastąpi o godzinie 15:00.

UCZESTNICTWO W IMPREZIE: Samodzielnie uczestniczyć w Imprezie może osoba, która w dniu Imprezy ma ukończony 16. rok życia. Przy uczestnictwie osób, które w dniu Imprezy mają ukończone 16 lat, jednak nie mają ukończonych lat 18, wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Osoby poniżej 16. roku życia mogą uczestniczyć w Imprezie jedynie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna. Zarówno uczestnik jak i opiekun muszą posiadać ważne bilety wstępu na Imprezę.
Dzieci do 6. roku życia, przebywające pod opieką rodziców lub opiekunów nie muszą posiadać własnych biletów – mogą uczestniczyć w imprezie bezpłatnie. Prosimy jednak o zabranie dokumentu potwierdzającego ich wiek, który może być sprawdzony przy wejściu na wydarzenie.

WARSZTATY: Informacje organizacyjne na temat warsztatów znajdują się w opisie wydarzeń: www.edisonfestival.pl/atrakcje/. Sprzedaż biletów na warsztaty z plecenia wianków prowadzona będzie 30 minut przed ich rozpoczęciem przy wejściu na teren festiwalu. Liczba miejsc ograniczona.

OPASKI: Przypominamy, że zarówno bilety jednodniowe, jak i karnety dwudniowe podlegają wymianie na opaski w punkcie przy wejściu na teren festiwalu (od ulicy Wypoczynkowej). Każdy uczestnik imprezy dokonuje wymiany biletu na opaskę osobiście. Zamianie na opaskę podlega wyłącznie oryginalny, niewykorzystany wcześniej bilet. Wstęp na teren imprezy przysługuje wyłącznie osobom posiadającym nieuszkodzoną opaskę umocowaną na ręce. Z jednej opaski podczas całego festiwalu może korzystać tylko jedna osoba. W przypadku zerwania lub uszkodzenia opaski uczestnik imprezy zobowiązany jest do natychmiastowego zgłoszenia się do organizatora lub kierownika ochrony przy bramie imprezy wraz z uszkodzoną opaską, gdzie zostanie ona wymieniona na nową i zapiętą na ręce. Wymianie podlegają wyłącznie opaski uszkodzone na terenie Imprezy. Samowolne opuszczenie terenu Imprezy z uszkodzoną lub zerwaną opaską bez wcześniejszego powiadomienia organizatora lub kierownika ochrony jest równoznaczne z rezygnacją z uczestnictwa w wydarzeniu.

ŻETONY: Na terenie festiwalu obowiązuje wymiana bezgotówkowa. Oznacza, że do zakupu napojów oraz posiłków potrzebne będą żetony. Można je zakupić w trzech punktach – dwa z nich znajdują się przy strefie gastronomicznej, trzeci – przy wejściu na teren festiwalu. Punkty zostały oznaczone na poniższej mapie oraz na drukowanym programie festiwalu, który dostępny będzie w punkcie sprzedaży.

DOJAZD I PARKING: Zalecamy dojazd na wydarzenie komunikacją miejską (autobus 821 z pętli Ogrody w kierunku Lusówko Kościół – najlepiej wysiąść na przystanku „Baranowo Uniwersytet Przyrodniczy (NŻ)”) lub iTaxi (podczas przejazdu skorzystać można ze specjalnie przygotowanej promocji -10% na hasło EDISON19).

Nie przewidujemy parkingu dedykowanego dla uczestników festiwalu - w okolicy znajdują się parkingi oraz zatoczki, z których można skorzystać.

TEREN IMPREZY: Na terenie festiwalu dostępne będą: zadaszona STREFA DZIECKA (stworzone we współpracy z: Wydawnictwem Zakamarki, Wydawnictwem Nasza Księgarnia, Media Rodzina, Herlitz Polska, Alexander, Pelikan, Noti i Balma) oraz STREFA GASTRONOMICZNA (stworzone we współpracy z: Lumière Restaurant&Wine, Foodwine, Browar za Miastem, On Lemon, Żywiec, Żywiec Zdrój).ROZPISKA GODZINOWA:

20.07.2019 (sobota)

15:00 – otwarcie bram

MAIN STAGE:
16:30 – Buslav
17:45 – Sorry Boys
19:30 – Julia Pietrucha
21:30 – Fisz Emade Tworzywo

FOREST STAGE:
16:00 – Pola Chobot & Adam Baran
17:15 – Marcelina
18:45 – Nixes
20:45 – Tęskno

Po zakończeniu ostatniego koncertu odbędzie się impreza z DJ’ami.

21.07.2019 (niedziela)

15:00 – otwarcie bram

MAIN STAGE:
16:30 – Snowman
17:45 – O.S.T.R.
19:30 – Bitamina
21:30 – Krzysztof Zalewski

FOREST STAGE:
16:00 – Edyta Górecka
17:15 – Mongooz and the Magnet
18:45 – Sonbird
20:45 – Mork

Po zakończeniu ostatniego koncertu odbędzie się impreza z DJ’ami.

****

Muzyka na świeżym powietrzu w rodzinnej atmosferze i pięknym otoczeniu? To właśnie Edison Festival – Taste The Music! Po sukcesie pierwszej edycji wracamy z kolejną odsłoną festiwalu!

20 i 21 lipca ponownie spotkamy się nad Jeziorem Kierskim, by cieszyć się latem i dźwiękami ulubionej muzyki. Podczas drugiej edycji festiwalu przy Hotelu Edison w Baranowie usłyszymy m.in. Bitaminę, O.S.T.R., Krzysztofa Zalewskiego, Marcelinę i tęskno.

Zapewniamy, że nie zabraknie tego, za co polubiliście Edison Festival. Naszą ideą jest nie tylko dostarczanie muzycznych emocji, ale także stworzenie wyjątkowego klimatu, który pozwoli odpocząć Wam i Waszym najbliższym z dala od zgiełku miasta. Wszystko to przy pysznym jedzeniu typu street food i z atrakcjami dla wielbicieli muzyki w każdym wieku.

20.07

Julia Pietrucha
Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album „Parsley" zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji, a dwa lata później zaprezentowała drugą autorską płytę „Postcards From The Seaside”. Tworzone przez nią folkowe melodie i subtelne dźwięki ukulele pozwalają na chwilę uciec od codzienności i niezmiennie zjednują jej przychylność krytyków i publiczności.

Fisz Emade Tworzywo
Fisz Emade Tworzywo to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku muzycznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W marcu premierę miał ich najnowszy album „Radar”.

Sorry Boys
Sorry Boys, na czele, którego stoi charyzmatyczna Bela Komoszyńska, to zespół nowatorski, niebojący się sięgać po nieoczywiste rozwiązania. Intensywnie koncertują, grając trasy klubowe i goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Już 10 maja ukaże się ich czwarty album „Miłość”. Będzie to pierwsza w pełni polskojęzyczna i zarazem najbardziej piosenkowa z dotychczasowych płyt. W jednym z utworów gościnie pojawia się Kayah.  M.in. piosenki z tego albumu grupa będzie prezentowała podczas nadchodzących letnich festiwali.

Marcelina
Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2011 roku wydała debiutancki album „Marcelina”, a już rok później otrzymała nominację do Fryderyków. Występowała na największych festiwalach w Polsce i koncertowała na świecie. We wrześniu 2018 roku premierę miał już czwarty, studyjny album Marceliny "Koniec wakacji". Typowa dla niej forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings).

niXes
NiXes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Artystka kojarząca się z bigbitowym brzmieniem sięgnęła po zupełnie odmienne środki artystycznego wyrazu i zaprezentowała połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego, które jest unikatowe tylko na rodzimym rynku muzycznym. W 2017 roku premierę miał debiutancki album projektu „niXes”.

tęskno
Tęskno to powstały w 2017 roku projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Artystki wymykają się podziałowi na znane gatunki, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. W 2018 roku premierę miał ich debiutancki album tęskno „Mi”, który stanowi zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim w niepowtarzalnej oprawie muzycznej.

Buslav
Buslav to multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Mając wieloletnie oraz międzynarodowe doświadczenie jako muzyk sesyjny postanowił wydać album solowy. Prostota formy prowadzi tu bezpośrednio do istoty poruszanych treści. Buslav to projekt odwagi przekroczenia osobistych granic. To opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach – ujętych w dźwięki. Debiutancki album Buslava był dwukrotnie nominowany do Fryderyków 2017 w kategorii Debiut Roku i Album Roku Pop.

Pola Chobot & Adam Baran
Mimo skrajnie różnych charakterów tworzą idealnie dobrany duet. Ich piosenki swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. W tym roku premierę będzie miała ich debiutancka płyta.

21.07

Krzysztof Zalewski
Krzysztof Zalewski to człowiek orkiestra i prawdziwa sceniczna bestia. Pokazał to gdy w 2013 roku po wydaniu płyty „Zelig” ruszył w trasę i zagrał koncerty w prawie każdym zakątku Polski. W 2016 roku wydał album „Złoto”, który pokrył się złotem i zyskał mu rzesze fanów. Kolejny spektakularny sukces przyniosła płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, za którą otrzymał nominację do Paszportów Polityki 2018 i Fryderyka 2019, a zagrane w wyjątkowym składzie koncerty promujące wydawnictwo spotkały się ze świetnym przyjęciem publiczności.

O.S.T.R.
Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Autor 20 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 7 platynowych i 6 złotych płyt, w tym jednej podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Czterokrotny laureat Fryderyka. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce.

Bitamina
Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Drogi założycieli zespołu Amara Ziembińskiego i Mateusza Dopieralskiego skrzyżowały się w 2005 roku na obozie aktorskim Machulskich. Niedługo potem dołączył do nich Piotr Sibiński. Od tamtej pory nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Eksperymentują z hip-hopem, zaskakują samplami i jazzowym klimatem, a temu wszystkiemu towarzyszą gry słowne autorstwa Piotra.

Sonbird
Sonbird to czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku trafnie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Ich dotychczasowy dorobek sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego. Debiutancki album "Głodny"ukaże się 22 lutego 2019 roku nakładem Jazzboy Records. Jest to muzyczny zapis dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem, tworzących album, do którego chce się wracać.

Snowman
Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku eksperymentalnym krążkiem "Lazy", entuzjastycznie przyjętym zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Drugą płytą „The Best Is Yet To Come“ zespół pokazał swoje nowe bardziej melodyjne i dynamiczne oblicze. W 2017 powrócili z płytą „Gwiazdozbiór”, tym razem w całości polskojęzyczną. Już niedługo zaprezentują kolejny album, który zapowiada piosenka „Serce w butelce”.

Mörk
Węgierski zespół, który zaskakuje brzmieniem łączącym w sobie wiele gatunków muzycznych, w szczególności soul, funk i jazz. Zanim podbili festiwale muzyczne, zasłynęli dzięki występom w prywatnych mieszkaniach i w innych niecodziennych miejscach takich jak przedszkola czy sale do wspinaczki. Ich muzyka to pełna ekspresji i improwizacji mieszanina różnych stylów i emocji. W kwietniu premierę będzie miał drugi album zespołu “The Death and Resurrection of Mörk”.

Mongooz and the Magnet
Mongooz and the Magnet to młody zespół, który w bardzo szybkim tempie podbija węgierską scenę muzyczną. Międzynarodowe trio, w którego skład wchodzą Norweg, Irlandczyk i Węgier występowało już podczas wielu najważniejszych węgierskich i zagranicznych festiwali, w tym również na prestiżowym Sziget Festival. W 2016 roku odbyli trasę koncertową po Europie. Muzykę zespołu cechuje gitarowe brzmienie oraz teksty stanowiące swoistą emocjonalną podróż.

Edyta Górecka
Edyta jest wokalistką i autorką tekstów. Na scenie muzycznej pojawiła się pod koniec 2016 roku z singlem “Sierpień” wkrótce po tym nazwana została “Głosem z innej rzeczywistości”. Wraz z zespołem łączy brzmieniowe inspiracje brytyjską muzyką gitarową i lekkością ambientowych dźwięków z jej światem tekstu. Razem, koją zmysły i przenoszą słuchaczy w przestrzeń nadto wrażliwej obserwacji świata.

Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin
Dla mediów
Pobierz PRESSPACK