Koncerty

Koncerty Zobacz więcej

Mrozu - Lecimy za daleko - WYPRZEDANY

CKK Jordanki, aleja Solidarności 1-3, Toruń

Daria Zawiałow – „METROPOLIS… wojen nie będzie”

Filharmonia Częstochowska, ul. Wilsona 16, Częstochowa

Mrozu - Lecimy za daleko - WYPRZEDANY

Progresja, Fort Wola 22, Warszawa

Julia Wieniawa – OMAMY

Kamienna 12

Daria Zawiałow – „METROPOLIS… wojen nie będzie”

B17, ul. Bułgarska 17, Poznań

Mrozu - Lecimy za daleko - WYPRZEDANY

Centrum Koncertowe A2, ul. Góralska 5, Wrocław

Ofelia - Na przypale albo wcale [ODWOŁANY]

Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1, Kraków
v113

Edison Festival 2023

Teren Best Western Hotel Edison, ul. Wypoczynkowa 60, Baranowo Zobacz na Facebooku

Bilety w cenach: 219,00 zł / 149,00 zł

Bilety dostępne na: Eventim.pl i eBilet.pl.

Jeden z największych festiwali muzycznych Wielkopolski ogłasza pierwszych artystów przyszłorocznej edycji. Voo Voo, Muchy, Anita Lipnicka, Ars Latrans Orchestra i Mikromusic wystąpią 7 i 8 lipca 2023 roku na 5. edycji Edison Festival. Zlokalizowany nad Jeziorem Kierskim, w podpoznańskim Baranowie, festiwal to dwie sceny, atrakcje dla całych rodzin i gwarancja fantastycznego muzycznego weekendu. Jednodniowe bilety w cenie 129 zł i karnety za 189 zł są w sprzedaży na www.eventim.pl/goodtaste i www.ebilet.pl.

Edison Festival już po raz piąty odbywa się na terenie Best Western Hotel Edison,  w otoczeniu Jeziora Kierskiego, które gwarantuje malowniczą scenerię i pozwala wyrwać się z miejskiego zabiegania. Jednocześnie to zaledwie kwadrans jazdy samochodem od centrum Poznania, więc jest to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek, relaks i muzyczną zabawę przy dźwiękach najlepszej muzyki.  

Nadchodząca edycja festiwalu to muzyczne spotkanie z tuzami polskiej sceny muzycznej, których charakterystyczny styl i emocjonalność przyciągają tysiące fanów. Nie zabraknie też „muzycznych odkryć”, od które Edison Festival dba od pierwszej edycji. 

  W piątek, 7 lipca, czyli pierwszego dnia festiwalu zagra legendarny zespół Voo Voo, który powraca z albumem „Premiera”, na który większość utworów została zarejestrowana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studio. Trudno znaleźć zespół podobny do Voo Voo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych.

Również w piątek zaczaruje nas Ars Latrans Orchestra, autorski projekt stworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS, interdyscyplinarny festiwal sztuki. W tym roku grupa zaprezentowała nowy projekt „Y2K”, czyli album wypełniony popowymi brzmieniami inspirowanymi przełomem lat 90. i 00.  W programie koncertu usłyszmy też muzykę z projektu „Sztuka Miłości”, będzie więc tanecznie i lirycznie. 

Na Edison Festival nie mogło zabraknąć poznańskiego pierwiastka, a takim bezsprzecznie jest kultowy zespół Muchy. W ciągu osiemnastu lat muzycznej działalności grupa wydała pięć studyjnych płyt, album koncertowy oraz z muzyką do filmu. Już debiutancką płytą zaskarbili sobie przychylność krytyków i podbili serca słuchaczy. Gdy w 2021 roku powrócili z albumem „Szaroróżowe” szybko okazało się, że czekały na nich tysiące fanów i branża muzyczna, która w maju 2022 roku nagrodziła krążek Fryderykiem w kategorii „Album - Rock”.

  Drugiego dnia, w sobotę 8 lipca, na scenie Edison Festival pojawi się Anita Lipnicka, jeden z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych głosów lat 90. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, której utwory mają miliony wyświetleń. Debiutowała w zespole Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty, szybko stając się jednym z najbardziej popularnych głosów swojego pokolenia. Na koncie ma łącznie 16 albumów, a na scenie jest nieprzerwanie od ponad 25 lat. Publiczność uwielbia Anitę za jej głos, poruszające teksty, autentyczność i... niedzisiejszość! Podczas Edison Festival, poza evergreenami jak „Piosenka Księżycowa” czy „Piękna i Rycerz”, wokalistka zupełnie przedpremierowo zaprezentuje utwory z najnowszego albumu, nad którym obecnie pracuje.

W sobotę zagra także zespół Mikromusic, który na koniec tego roku zaplanował premierę wyjątkowej EPki z pieśniami ludowymi. W twórczości grupy od zawsze słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. W 2020 roku Mikromusic zostało uhonorowane Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”. 

  Program Edison Festival to nie tylko doskonałe koncerty, ale też liczne dodatkowe aktywności, które ujawniane będą wraz z kolejnymi ogłoszeniami. Jednodniowe bilety w cenie 129 zł i karnety za 189 zł są w sprzedaży na www.eventim.pl/goodtaste i www.ebilet.pl.

    Harmonogram koncertów:

7 lipca – Muchy, Ars Latrans Orchestra, Voo Voo 
8 lipca – Mikromusic, Anita Lipnicka 

EARLY BIRD TICKETS
Karnet dwudniowy: 189,00 zł
Bilet jednodniowy: 129,00 zł
Bilety dostępne od 15.10.22 (g. 12:00) do 17.02.23 (g. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.

REGULAR TICKETS:
Karnet dwudniowy: 219,00 zł
Bilet jednodniowy: 149,00 zł
Bilety dostępne od 17.02.23 (g. 12:00) do 02.06.23 (g. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.

FINAL CALL TICKETS
Karnet dwudniowy: 249,00 zł
Bilet jednodniowy: 169,00 zł
Bilety dostępne od 02.06.23 (g. 12:00) do wyczerpania puli biletów.

Dzieciom w wieku 7-12 lat przysługuje możliwość zakupu biletu ulgowego z 50% rabatem. Zniżka naliczana jest od ceny biletu z aktualnie sprzedawanej puli. Wiek musi zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy.

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Organizatorem festiwalu jest Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Best Western Hotel Edison w Baranowie. Więcej informacji na www.edisonfestival.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku i na profilu na Instagramie.

Dla mediów
Pobierz PRESSPACK